Okucia

Wybierając okna, zwykle najwięcej uwagi poświęcamy ich wyglądowi. W rzeczywistości najmniej martwimy się o to, jakie okucia będzie posiadało nasze okno — grunt, aby pasowało do naszych wymagań estetycznych. Jednak estetyka to jedno, a bezpieczeństwo to coś zupełnie innego i warto o tym pamiętać przy zakupie okien.

Okucia obwiedniowe WINKHAUSDobrej klasy okucia umiejscowione na całym obwodzie okna, zapewniają mu szczelność, dociskając skrzydła do ościeżnicy, a dodatkowe wzmocnienia mogą stanowić doskonałą ochronę przed wyważeniem. Dla przeciętnego użytkownika liczy się natomiast łatwość obsługi — przy pomocy jednej klamki ma on możliwość otwierania skrzydeł czy uchylania. Zanim kupi się okna, warto się zorientować jakie okucia są standardowym wyposażeniem okien, a za jakie trzeba będzie dopłacić.

W oknach DAKO stosowane są wysokiej jakości okucia obwiedniowe firmy WINKHAUS. Okucie obwiedniowe WINKHAUS to niezawodna i prosta konstrukcja zapewniająca komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Okucia ActivPilot

Okucia ActivPilotMniej elementów – więcej funkcji. Okucia ActivPilot posiadają szereg nowych lub w dużym stopniu zmodyfikowanych elementów, które zwiększają funkcjonalność okucia uchylno-rozwieranego.

Wysoką jakość okucia activPilot dokumentują badania na ilość cykli otwarć i zamknięć przeprowadzone zgodnie obowiązującymi z normami europejskimi. Nowoczesny design okucia activPilot nadaje oknom atrakcyjny wygląd. Zaczepy ramowe oraz zawiasy nawiązują do najnowszych trendów wzornictwa przemysłowego.

Okucia ActivPilot Select

Okucia ActivPilot SelectModa na duże przeszklenia i wąskie profile oraz zwiększone zainteresowanie oknami o podwyższonej energooszczędności to najnowsze tendencje w budownictwie.

Do takich rozwiązań potrzebne są wyjątkowo wytrzymałe okucia, zwłaszcza gdy okna wyposażone są w potrójne pakiety szybowe.

Wysoka wytrzymałość nowego systemu polega na opatentowanym pomyśle — specjalnej konstrukcji dolnego zawiasu. Rozwiązanie to gwarantuje wysoką stabilność, prosty montaż i łatwość użytkowania.

Okucia ProPilot

Okucia ProPilotSposób mocowania klamki oraz mechanizm zasuwnicy, wykonany z kompozyty o dużej wytrzymałości, zapewniają pewność i płynność działania okucia.

Wysoką jakość nowego okucia potwierdzają badania na zgodność z normami europejskimi oraz certyfikat instytutu ift Rosenheim.

ProPilot to okucie uchylno-rozwierane i rozwierane, przeznaczone do okien prostokątnych z PCW lub aluminium z wrębem okuciowym 16 mm.

Okucia ActivPilot Comfort

Okucia ActivPilot ComfortOkucie activPilot Comfort to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na optymalną wentylację pomieszczeń bez strat energii i narażania się na niebezpieczeństwo włamania.

Ustawienie klamki rączką do góry odsuwa skrzydło okna od ramy na odległość 6 mm. Powstająca szczelina pozwala na efektywne wietrzenie wnętrz, eliminując nadmiar wilgoci. Wyklucza to powstawanie pleśni szkodliwych dla domowników i niszczących ściany, a także podnosi komfort przebywania w pomieszczeniach.

Okucia AutoPilot Ergo

Okucia AutoPilot ErgoTo, co nowe w tym okuciu, ukrywa się pod słowem Ergo, dodanym do dotychczasowej nazwy autoPilot. Odnosi się ono do nowej konfiguracji autoPilota, która pozwala na umieszczenie klamki na dolnym ramiaku skrzydła, co czyni je łatwo dostępnym dla osób niepełnosprawnych czy w podeszłym wieku.

Okucie Ergo stosuje się do okien z PVC ze standardowym wrębem okuciowym o szerokości skrzydła we wrębie 420–1100 mm oraz wysokości 420–2300 mm. Ciężar skrzydła nie powinien przekraczać 80 kg.

Okucia duoPort

Okucia duoPortPrzeszklenia sięgające od podłogi do sufitu to rozwiązanie eleganckie, nowoczesne i coraz bardziej popularne. Aby uczynić je w pełni funkcjonalnymi, warto zamontować w nich okucia duoPort SK.

Okucie uchylno-przesuwne duoPort SK to produkt oparty na systemie activPilot. Pozwala konstruować okna uchylno-przesuwne o wysokości skrzydła do 2,7 m, szerokość do 2 m i ciężarze nawet 200kg!

Od dnia 04.02.2009 odwiedziło nas 2332 osób.

Projekt i wykonanie 2009-2014 strony internetowej
Agencja reklamy i Drukarnia LabSQL.pl z Lublina.